Спілка жінок Херсонщини

За мир, добробут та щасливе майбутнє наших дітей!

Відкриті серця: «Не приїжджайте в інтернати – приїжджайте до дітей!»

Якщо бути нудними, треба зізнатися: офіційна діяльність громадських організацій чітко регламентується статутом, стратегічним планом і таким поняттям, як «проект». Проекти придумують спілчанки, визначаючи мету, цільову групу, графік виконання і кошторис. Проекти живуть, оновлюються, розвиваються та закінчуються. Так було з нашим проектом соціального наставництва «Крок за кроком» – майже рік ми щотижня приїжджали до дітей у інтернатні заклади, спілкувалися, гралися, переживали, проводили ґрунтовну психологічну роботу та реабілітацію… А потім цей проект закінчився, трансформувався, дав поштовх до нового важливого етапу нашої діяльності – Програми корпоративного наставництва для підлітків і випускників інтернатних закладів.

Але як же нам не вистачало того спілкування, щирих дитячих обіймів, їхніх розповідей і зізнань, їхніх глибоких оченят і розважливих роздумів… Ми не жаліли їх, ставилися, як до рівних і дорослих, приймали їхні родинні історії, намагались не осуджувати їхніх батьків…

На Весняній жіночій конференції СЖХ наприкінці березня цього року ми урочисто дали обіцянку відновити поїздки до дітей – шалені, цікаві, а головне – відкриті для всіх, хто хоче подарувати свій талант, свої вміння, частинку свого серця маленьким і дорослим вихованцям інтернатів! Недарма ми назвали цей проект «Відкриті серця»!

25 квітня ми зібрали незвичну команду – менеджери Спілки, волонтери-психологи Тетяна Неменко та Тетяна Школяр, волонтерка-тренерка Інна Матейчук, наші вже рідні майстрині "Пісочного острову" Валя Пульканова та Аня Сухоручко, команда FBI Style Agency Марина Нугаєва, Елла Тютлікова, Валентина Бриліна та вперше з нами поїхали волонтери-перукарі – Світлана Плис, Віра Зайцева, молоді спеціалістки учбового центру «Фурор» Марія Догонова, Ганна Штрикачова, чарівна Міла Головченко з Освітнього центру Ірини Петренко «Ідеальна краса», майстер зачісок Аліна Чуса.

З деякими дівчатами ми вже давно знайомі, а з деким – побачились уперше, однак жодного ніяковіння не відчувалось, я одразу попередила: сьогодні в вас буде незабутній день, скільки обіймів і компліментів ви отримаєте!) Так і сталось і, думаю, у всіх склалось приємне враження про нашу шалену команду!)

Як вихор, ми заїхали на територію інтернату. Не встигли моргнути оком – психологині вже входили в образ для роботи з молодшими дітьми. Враз Тетяна Неменко стала різнокольоровою дівчинкою Радістю, а серйозна та завжди стримана Тетяна Школяр – Супердівчинкою! Такого перетворення навіть ми не очікували!

У корпусі для старших діток запрацювала творча майстерня – зібравшись усі разом, під уважним і турботливим керівництвом Валі та Ані діти та наша Люба почали створювати яскраві та позитивні магніти-смайлики. Скільки емоцій, кольорів, хвастощів! «Дивіться, дивіться, який у мене!», «Гарний, правда, вийшов?», «Підпишіть мені, будь ласка, я мамі подарую!»

Тим часом з педагогами Інна Матейчук розпочала бесіду-тренінг на такі важливі для жінок теми: як у сучасному темпі життя, у непростих робочих буднях вміти зупинитися та дослухатися до внутрішніх почуттів, як приймати себе такою, якою є, вміти помріяти і залишатися собою! Після душевної та по-жіночому відвертої бесіди вчительки вийшли усміхнені, сміливі, окрилені! Не повірите: вони навіть тут же змінювали зачіски!)

А тим часом в одному з класів ми облаштували міні-перукарню: фени, плойки, гребінці, лаки, муси, шпильки. І послуг пропонувала та перукарня на будь-який смак: зачіски для дівчат повсякденні та урочисті, чоловічі стрижки, вирівнювання чубчиків і кінчиків волосся. Недивно, що черга з дітей не припинялася! Ще б пак! Кожному перукарі приділяли увагу, кожного уважно слухали та виконували бажання.

Уявляєте, що значить для дитини відчути себе найважливішим клієнтом елітного салону, коли тебе слухають і головне - чують. Кучері - так кучері, коси короною - будь ласка! Стрижки хлопчикам - у чергу!) Знаєте, деяких ми навіть не могли впізнати після перетворення: палаючі очі, посмішки на всі 32! Цілих 4 (!) години працювали перукарі, не покладаючи рук.

Згодом усі волонтери стали допомагати плести коси та шуткували, що сьогодні Лілії Семенівні обов’язково треба оголосити в інтернаті дискотеку – щоб краса дарма не пропадала!)

Дорогою назад у автобусі перукарки зізналися, що такого ажіотажу не очікували, і в них дуже болять спини… Дівчатка, дякуємо вам за наших дітей! За казку, яка стала реальністю!

Була така історія: Алінка помітила, що маленька біловолоса Люба чомусь засмучена й не дуже радіє веселощам у молодшому корпусі. Запропонували завітати до нашої міні-перукарні й «прогнати поганий настрій гарною зачіскою! Хочеш? Погляд просяяв. «Хочу!» - сказала Любушка. Поки сиділа в черзі на зачіску, дівчинка знов засмутилась. Підійшла до неї: «Любочко, зайчик, що сталося? Чому ти сумна?» Вона підняла на мене свої голубі оченята: «У мене губки болять - обвітрились" – Давай бальзамом помастимо – відразу полегшає, - змовницьки підморгнула їй. – Ходімо!» Любася посміхнулася й пішла за мною. Слухняно підставила пальчик, перед дзеркалом намазала губки – і о диво! Почала посміхатися! «А ти знаєш, з нами приїхала дівчинка – також Люба! І волосся в неї такого кольору, як у тебе! Хочеш познайомитися?» - ось тут лід остаточно скреснув! Люба засяяла! Вони познайомились, і знаєте, вони навіть схожі між собою! Ось таке маленьке диво.

"Мені так сподобався цей день! - зізнався Ваня, проводжаючи нас до автобусу, - ми малювали, мене фотографували, підстригли! Я щасливий!"
Отже, цей день був того вартий!

Звісно, ми не феї - за помахом чарівної палички проблеми не вирішуємо, але щоразу приїжджаючи до дітей, ми даруємо їм турботу та любов, залишаємо частинку серця там, де побували...


Дякуємо Марині Нугаєвій та Еллі Тютліковій за організацію подарунків для діток! Від імені всіх вихованців з Новокиївки дякуємо спонсорам, які надали соки, солодощі, обручі, резиночки та заколочки для дівчаток – Анні Іващенко, Фотостудії Аквамарин Ольга, особливо велика подяка Ксенії Мазур, дівчатам - реалізаторам з ринку, які передали резиночки безкоштовно - Інесі Ватуліній, Наталії Кобець, Михайлу Данильченку, який подарував синтезатор і кухню дитячу, Віталію Целінку, Юлії Беркут!


Наш секрет простий: даруючи щастя іншим, ми стаємо щасливіші самі! Разом ми зможемо зробити світ кращим!

Фото: Аліна Мазуренко

690

Юлія Майнер

Філолог за освітою та покликанням. Обожнює дітей і все, що з ними пов'язане!

Ідемо в гості

КОМЕНТАРІ