14 березня 2018 в Херсонському театрі ім. Миколи Куліша відбулась прес-конференція, присвячена презентації проекту реконструкції Лебединого озера в м. Херсон. На зустріч прийшли архітектори, журналісти, дизайнери, представники громадських організацій, бізнесмени та депутати.
На початку конференції Валерій Боржков (ініціатор конкурсу на визначення кращої концептуальної ідеї з реконструкції громадських локацій Херсона, депутат Херсонської міської ради) розказав про вже пройдені етапи реконструкції озера. Для наочності було надруковано листівки із їх переліком. Етапи такі:
ЩО ВЖЕ ЗРОБЛЕНО
НАРАЗІ В РОБОТІ ПРОЕКТНО-КОШТОРИСНА ДОКУМЕНТАЦІЯ. Її планується завершити до початку травня 2018 року.
ЩО ДАЛІ?
Переможець конкурсу ескізних проектів реконструкції локації «Лебедине озеро», молодий, талановитий архітектор Артур Айметов презентував гостям свою роботу. Його презентація викликала масу різних емоцій. Одні гості критикували, інші - підтримували запропонований проект та висловлювали захоплення тим, що сучасна молодь активна і має бажання навести лад на закинутій території. В якусь мить обговорення набрало високих градусів. Але це добре – значить, люди не байдужі. Значить, діло буде!
Чимало гострих питань прозвучало на прес-конференції. Наприклад, гості висловили занепокоєння, чи не «прихватизує» хто Лебединку після її реконструкції. У відповідь на це депутат Херсонської міської ради Олена Мазур офіційно заявила: «Озеро останется коммунальной собственностью города.»
Також було висловлено припущення про те, що Лебедине озеро може підтоплювати розташовані поруч будівлі, на що Валерій Боржков відповів: «С технической точки зрения, я вам скажу как человек, который построил не одно здание в Херсоне, ничего там сложного нет. Все инсинуации по поводу того, что оно (озеро) поплывет – бред. Мы живем в XXI веке с современными технологиями. В Турции, например, есть гектары бассейнов и водоемов, которые никуда не плывут, а находятся на месте. Это все решаемо.»
Активісти наголосили на тому, що прагнуть не залучати кошти на реалізацію проекту з міського бюджету чи збирати їх з містян, а планують зацікавити представників бізнесу, внутрішніх партнерів і міжнародних компаній, залучити інвестиції у вигляді грантів. На сьогодні до команди «Лебединка» долучаються херсонські підприємства, компанії, заводи, які готові зробити свій внесок у реалізацію проекту і робочою силою, і будівельними матеріалами.
Також перед гостями виступили Олександр Книга (директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша), Олександр Сперчун (активний учасник проекту з реконструкції Лебединки), Вячеслав Васильович Яременко (голова бюджетної комісії міста), Руслан Іванович Рубан (депутат міської ради).
Валерій Боржков акцентував: «Это не проект, за которым стоит кучка людей, желающих пропиариться. Мы открыты для всех. Каждый может принять участие. Желательно конструктивными советами, а не рассказами о том, почему это невозможно. Есть слоган «Just do it!» (з англійської: «Просто зроби це!»). Берем и делаем!»
Зустріч закінчилася позитивним виступом Громихіна В'ячеслава Михайловича (1979-2002 рр. - головний архітектор м. Херсона): «Сдвиг в нормальном русле. Я считаю, что нужно это (запропонований проект – авт.) двигать вперед. Просто надо начинать!».
Присутні підтримали його гучними оплесками.
Отож, починаємо!
Команда активістів дуже сподівається, що херсонці долучаться до доброї справи і вже в вересні 2018 до Дня міста (Херсону в цьому році виповнюється 240 років) мешканці міста отримають пречудовий подарунок – оновлене Лебедине озеро – місце, де кожен зможе чудово провести час, погуляти з сім’єю, помилуватися озером, випити філіжанку кави біля води, подивитися роботи молодих художників, покататися на скейтбордах, і, звичайно ж, погодувати лебедів - без них Лебединка – не Лебединка.
Херсонці, приєднуйтесь до групи активістів у Фейсбук за посиланням: https://www.facebook.com/groups/komanda.ozero
www.lebedinka.cool
067-7777-151
info@lebedinka.cool
Група «Лебединка Херсон 2018»: https://www.facebook.com/groups/komanda.ozero
Все в ваших руках!
Фотограф Наталія Тіманова